Galerii

2019

Scroll to Top

Müstiline Venemaa

David Vseviovi loeng

2. JUUNI 16.00 

Juttu tuleb Venemaast murrangulisel, 19. sajandi lõpu ajajärgul. Ajast, kui täitusid inimeste mütoloo­gilised unistused.

 

 

Tšaikovski kirjastaja Peeter Jürgenson

Alo Põldmäe loeng

2. JUUNI 12.00

Eestlasest kirjastajat Peeter Jür­gensoni võib pidada helilooja Pjotr Tšaikovski ande avastajaks ja tema loomingu levitajaks. Alo Põldmäe on aastaid kirglikult uurinud kirjastaja tegevust maailma kultuuri-metropolis – Peterburis.

 

Suvitaja jalutuskäik

N 30. JUUNI 14.00


R 1. JUULI 14.00

Haapsalu raekoja hoovist saavad alguse jalutuskäigud kuurordiradadel koos Talis Varega (neljapäeval) ja Anton Pärnaga (reedel). Põikame sisse Tšaikovski-aegsesse Haapsalusse ning kiikame helilooja Haapsaluga seotud loomingusse.

Jalutuskäigul saab osaleda muusemipiletiga. Jalutuskäik kestab 1,5 tundi.

Lapsepõlve lood

Lastekontsert

Johan Randvere jutud ja klaverimängud

Madli Luuk liivamaalingud

Kavas:

Tšaikovski, muusika lastefilmidest “Harry Potter” ja “Tom & Jerry”

Festivali värvikas lastekontsert toob publikuni lapsepõlvelood – nii Tšaikovski ja Johan Randvere kui ka tänaste laste lapsepõlvelood. Muusikat ja juttu ilmestavad suurejoonelised liivamaalingud.

Tund enne ja pärast kontserti toimub lastele marmoreerimise kunstitöötuba, juhendaja Liisi Karydi.

„Selles töötoas on ka juhuslikkust nagu liivaga joonistamisel. Töö teostamisel tilgutame vee pinnale värvi ja siis võtame tõmmise,

Mis on iga kord erinev ja põnev. Iga laps saab teha mitu teost.“

Töötuba kuulub piletihinna sisse.

Öö-live

Tšaikovski feat. DAGAMBA

Ansambli tuumiku moodustavad kõrgelt hinnatud klassikalised tšellistid lapsepõlvesõbrad Valters Pūce ja Antons Trocjuks. Koosseis on järjest täienenud suurepäraste muusikute, sõprade-mõttekaaslastega. Nüüdseks on see unikaalne kooslus positsiooninud end maailmamuusika, roki, popi ja klassika ristumispunkti. Nende seni kõige võimsam etteaste on toimunud just Tšaikovskist inspireeritud eeskavaga, vaimustunud inimhulkadega täidetud Riia Arenal.

Eleegia

Trio Hämarik

30. JUUNI 19.00

Triin Ruubel-Lilleberg viiul

Theodor Sink tšello

Sten Heinoja klaver

Kavas:

Tšaikovski ja Rahmaninovi klaveritriod

Tšaikovski ja Rahmaninovi suurejoonelised klaveritriod on triorepertuaari silmapaistvad nurgakivid. Nende esitamine eeldab interpreedilt kõrget artistlikkust, muusika sügavuti mõistmist ja elukogemust. Loomisest alates on need triod kõnetanud esitajaid ja publikut. See muusikaline maiuspala laseb kuulajal rännata mõtetes just sinna, kuhu hing parajasti igatseb.

Barkarool

Iris Oja ja Duo Telluur

2. JUULI 21.00

Iris Oja metsosopran

Duo Telluur:

Heli Ernits oboe

Kirill Ogorodnikov kitarr

Kavas:

Tšaikovski-aegsete salongide muusika –

romansid ja romantilised väikevormid

Tšaikovski ja Rahmaninovi suurejoonelised klaveritriod on triorepertuaari silmapaistvad nurgakivid. Nende esitamine eeldab interpreedilt kõrget artistlikkust, muusika sügavuti mõistmist ja elukogemust. Loomisest alates on need triod kõnetanud esitajaid ja publikut. See muusikaline maiuspala laseb kuulajal rännata mõtetes just sinna, kuhu hing parajasti igatseb.

Promenaadikontsert

Haapsalu kammerorkester Haapsalu poistekoor

Haapsalu kammerorkester

Haapsalu poistekoor

Dirigent Lehari Kaustel

Haapsalu Valgete ööde festivalil osaleb ka Haapsalu oma Haapsalu kammerorkester. Mõnusas ja suvises õhkkonnas, nii nagu kuurordi parimatelgi päevadel antakse meeleolukas kontsert promenaadil, kavas mõnus ja suvehõnguline kontserdiprogramm, kõlavad palad Tšaikovski „Lastealbumist“, Haapsalu helilooja Cyrillus Kreegi „Taaveti laul“, Haapsalu tänase helilooja Sirje Kaasiku muusika, lisaks muistsed merelaulud Haapsalu poistekoori esituses. Kontsert on tasuta, kõik on oodatud!

Rokokoo

Tallinna Kammerorkester

Marcel Johannes Kits tšello

Tallinna Kammerorkester 

Dirigent Andres Kaljuste 

Kavas:

Tšaikovski. „Rokokoo variatsioonid“ op. 33

Mozart. Sümfoonia nr 39 Es-duur K. 543

Festivali suurejooneline sümfooniakontsert toob lavale noore tšellovirtuoosi ja suurepärase Tallinna Kammerorkestri ning kuldse klassikarepertuaari ühe parima kombinatsiooni – Mozarti ja Tšaikovski. Tallinna Kammerorkestrit juhatab keelpillimaailma sügavusi põhjalikult tundev Andres Kaljuste.

Öökontsert

Souvenir de Florence

Keelpillikunstnikud

1. JUULI 23.00

Anna-Liisa Bezrodny viiul

Johannes Põlda viiul

Kaija Lukas vioola

Sandra Klimaitė vioola

Jan-Erik Gustafsson tšello

Indrek Leivategija tšello

Ebamaine ja eeterlik „Firenze suveniir“ – sügav, tundeline ja habras, ent samas jõuline vene keelpillikutuur oma võluvas täiuses. Seekord kõlab teos originaalses, kuuele keelpillile loodud versioonis. Laval on parimad eesti keelpillikunstnikud Anna-Liisa Bezrodny eestvõttel.

Romanss

Rahvusooper Estonia solistid

Karis Trass metsosopran, Rahvusooper Estonia

Priit Volmer bass, Rahvusooper Estonia

Jaanika Rand-Sirp klaver, Rahvusooper Estonia

Kavas:

Sviridov, Tšaikovski, Rahmaninov, Rubinstein, Kapp, Saar

Vene muusika põhjatu sügavus ja kõrge lend väljendub täiuslikult vokaalkunstis. Selles avalduvad kõige siiramad ja tugevamad tunded, kontrastid, põrgulikud hingepiinad ja pulbitsev elurõõm. Vene muusika hällis, Peterburi konservatooriumis õppinud eesti heliloojad täiendasid seda värvikat paletti oma nägemusega elust, armastusest, reetmisest ja lootusest.
Kavas on ka vene klassikute tuntuimate ooperite aariad ja duetid.

Inglite laul

Segakoor Latvija

1. JUULI 18.00

Dirigent Māris Sirmais

Kavas: Tšaikovski, Rahmaninov, Glinka jt.

Vene kirikulaul on läbi aegade puudutanud inimhinge meloodiarikkuse, sugestiivselt tumedate, ent liigutavate alatoonidega. Raske on ette kujutada kedagi sobivamat selle muusika esitamiseks kui üks maailma parimaid koore – segakoor Latvija Lätist.

Reis Itaaliasse

Beati Mandolini

30. JUUNI 22.00

Ants Õnnis mandoliin, suupill

Anto Õnnis laul ja löökpillid

Tõnu Raadik mandoliin, viiul

Teet Veskus kitarr, suupill

Are Jaama kitarr, mandoliin

Joosep Sang mandoliin

Endel Valkenklau bassmandoliin

Tšaikovski reisis tihti ringi Euroopas, nagu sel ajal kombeks oli. Ta peatus pikemalt Itaalias, mida väga armastas ja kust ammutas inspiratsiooni teoste loomisel: „Itaalia capriccio“, „Napoli tants“, „Itaalia laul“, „Firenze suveniir“ jpt. Beati Mandolini kütkestab publikut vahetu ja eheda musitseerimisrõõmu, mõnusa huumori ja rahvapärase esitusega. Reisime koos ansambli ja Tšaikovskiga Itaaliast Venemaale, kavas on nii itaalia serenaade kui vene romansse, aga ka muusikat uhketest Viini salongidest.

Palume pileti olemasolul laua ja/või parema istekoha broneerimiseks kirjutada haapsalu@kuursaal.ee.